Сви добитници Златних глобуса 2021

Златни глобуси су поново пред нама, а овогодишња хибридно-виртуелна церемонија можда изгледа мало другачије, али холивудска бука о томе ко ће освојити је гласна као и увек. ВољаПретити,Манк,Једне ноћи у Мајамију...а сви остали фаворити номиновани за Глобус носе злато? Мораћете да гледате да бисте сазнали; испод, пронађите листу онога што је номиновано у свакој категорији, ажурирану тако да приказује победнике уживо са церемоније 2021.


Најбољи филм—драма

Отац

Манк

Номадланд

Обећавајућа млада жена


Суђење у Чикагу 7

Најбоља глумица у филму — драма

Виола Давис (Ма Раинеи'с Блацк Боттом)


Други дан (Сједињене Државе против Били Холидеј)

Ванеса Кирби (Комади жене)


Френсис Мекдорманд (Номадланд)

Кери Малиган (Обећавајућа млада жена)

Најбољи глумац у филму—драма

Ахмед Рајс, (Звук метала)

Цхадвицк Босеман, (Ма Раинеи'с Блацк Боттом)


Ентони Хопкинс, (Отац)

чудне интернет ствари

Гери Олдман, (Манк)

Тахар Рахим, (Мауританац)

Најбољи филм — мјузикл или комедија

Борат Накнадни филм

Хамилтон

Музика

палм Спрингс

Матура

Најбоља глумица у филму — мјузикл или комедија

Марија Бакалова (ЦОМ)Борат Накнадни филм)

Кејт Хадсон (Музика)

Мишел Фајфер (Френцх Екит)

Розамунд Пајк (И Царе А Лот)

Ања Тејлор-Џој (Емма)

Најбољи глумац у филму — мјузикл или комедија

Саша Барон Коен (Борат Накнадни филм)

Џејмс Корден (Матура)

Лин-Мануел Миранда (Хамилтон)

Дев Пател (Лична историја Дејвида Коперфилда)

Енди Самберг (палм Спрингс)

Најбољи филм—анимирани

Цроодс: Ново доба

Напред

Преко Месеца

Соул

Волфвалкерс

Најбољи филм — страни језик

Други круг

Ла Ллорона

Тхе Лифе Ахеад

Претити

Нас двоје

Најбоља глумица у споредној улози у било ком филму

Глен Клоуз (Хиллбилли Елеги)

Оливија Колман (Отац)

Џоди Фостер (Мауританац)

Аманда Сеифриед (Манк)

Хелена Зенгел (Вести света)

Најбољи глумац у споредној улози у било ком филму

Саша Барон Коен (Суђење у Чикагу 7)

Данијел Калуја (Јуда и Црни Месија)

Џерад Лето (Мале ствари)

Билл Мурраи (На стенама)

Лесли Одом, млађи (Једне ноћи у Мајамију...)

Најбољи режисер — филм

Емералд Феннел (Обећавајућа млада жена)

Дејвид Финчер (Манк)

Регина Кинг (Једне ноћи у Мајамију...)

Арон Соркин (Суђење у Чикагу 7)

Клои Џао (Номадланд)

Најбољи сценарио — филм

Емералд Феннел (Обећавајућа млада жена)

Џек Финчер (Манк)

Арон Соркин (Суђење у Чикагу 7)

Кристофер Хемптон и Флоријан Зелер (Отац)

Клои Џао (Номадланд)

Најбоља оригинална музика — филм

Александар Десплат,Поноћно небо

Лудвиг Горансон,Тенет

Џејмс Њутн Хауард,Вести света

Трент Резнор и Аттицус Росс,Манк

Трент Резнор, Аттицус Росс и Јон Батисте, Соул

Најбоља оригинална песма — филм

'Борити се за тебе,'Јуда и Црни Месија, Х.Е.Р., Дернст Емиле ИИ, Тиара Тхомас

'Чуј мој глас',Суђење у Чикагу 7, Даниел Пембертон, Целесте Ваите

'И Си (Виђено)', Тхе Лифе Ахеад, Диане Варрен, Лаура Паусини, Ницоло Аглиарди

'Говорим сада,'Једне ноћи у Мајамију..., Леслие Одом, Јр., Сам Асхвортх

'Тигрица и Твид',Сједињене Државе против Били Холидеј, Рапхаел Саадик, Андра Даи

Најбоља телевизијска серија—драма

Круна

Ловецрафт Цоунтри

Мандалорац

Озарк

Ратцхед

Најбоља глумица у телевизијској серији—драма

Оливија Колман (Круна)

Џоди Комер (Киллинг Еве)

Ема Корин (Круна)

Лора Лини (Озарк)

Сара х Паулсон (Ратцхед)

Најбоља глумачка улога у телевизијској серији—драма

Џејсон Бејтман (Озарк)

Џош О'Конор (Круна)

Боб Оденкирк (Боље назови Саула)

Ал Пацино (ловци)

Метју Рис (Перри Масон)

Најбоља телевизијска серија — мјузикл или комедија

Емили у Паризу

Путник на лету

Велики

Сцхитт'с Цреек

Тед лассо

Најбоља глумица у телевизијској серији — мјузиклу или комедији

Лили Колинс (Емили у Паризу)

Кејли Куоко (Путник на лету)

Ел Фенинг (Велики)

Џејн Леви (Зоеи'с Ектраординари Плаилист)

Кетрин О'Хара (Сцхитт'с Цреек)

Најбоља глумачка улога у телевизијској серији — мјузиклу или комедији

Дон Чидл (Црни понедељак)

Николас Холт (Велики)

Јуџин Леви (Сцхитт'с Цреек)

Џејсон Судеикис (Тед лассо)

Реми Јусеф (Фрамеворк)

Најбоља ограничена телевизијска серија или филм направљен за телевизију

Нормални људи

Краљичин гамбит

Мала секира

Тхе Ундоинг

неортодоксни

Најбоља глумица у ограниченој серији или филму направљеном за телевизију

Кејт Бланшет,Мрс. Америца

Даиси Едгар-Јонес,Нормални људи

Шира Хас,неортодоксни

Ницоле Кидман,Тхе Ундоинг

Ања Тејлор-Џој, Краљичин гамбит

Најбоља глумачка улога у ограниченој серији или филму направљеном за телевизију

Брајан Кренстон,Твоја част

Џеф Данијелс,Цомеи правило

Дан националног гф-а 2019

Хју Грант,Тхе Ундоинг

Етхан Хавке,Господа птица

Марк Руффало, Знам да је ово много истина

Најбоља глумица у споредној улози у серији, ограниченој серији или филму направљеном за телевизију

Џилијан Андерсон, Круна

Хелена Бонам Картер,Круна

Џулија Гарнер,Озарк

Ени Марфи,Сцхитт'с Цреек

Синтија Никсон,Ратцхед

Најбољи глумац у споредној улози у серији, ограниченој серији или филму направљеном за телевизију

Џон Бојега, Мала секира

Брендан Глисон,Цомеи правило

Данијел Леви,Сцхитт'с Цреек

Јим Парсонс,Холливоод

Доналд Сатерленд,Тхе Ундоинг


  • Слика може да садржи Биљно дрво Вегетација Људска особа Воће и храна
  • Слика може да садржи Одећа Одећа Хаљина Људска особа Вечерња хаљина Модна хаљина Хаљина и биљка
  • Слика може да садржи Лифт на вратима човека и особу